PARALELCİ ÇETE ÜÇ YIL ÖNCE GİMDES İÇİN DE BİR DARBE TEŞEBBÜSÜNDE

RİSALE

50-

PARALELCİ ÇETE ÜÇ YIL ÖNCE GİMDES İÇİN DE BİR DARBE TEŞEBBÜSÜNDE

2016-07-31 08:26:00
PARALELCİ ÇETE ÜÇ YIL ÖNCE GİMDES İÇİN DE BİR DARBE TEŞEBBÜSÜNDE BULUNMUŞTU…

GİMDES’i haritadan silme azmi ile giriştikleri o operasyonda da başarılı olamadılar.adalety GİMDES’e maddi sıkıntılar vermenin ötesinde bir şey yapamadılar. Biz sabırla ve Allah’a tevekülle bekledik, Rabbim bu çetenin zevale doğru son koşusunu bize gösterdi.

Merak eden, bu güne kadar Islama hizmet ediyorum zannı ile bu çetenin arkasından giden kardeşlerime, uyanmalarına vesile olur inancı ile,kısaca bir bilgi sunayım.

Paralel çetenin bütün devlet kurumlarına çöreklendiği bir dönemdi.2005 yılında kurduğumuz GİMDES kurumu ile Ülkemizde de ilk defa Helal Sertifikalama sistemin revaç bulması için bir çalışma başlattık. Bilhassa ihracat yapmak isteyen firmalarımız bu faaliyetmize çok sevindi. Helal Sertifikalarımızla ilk ihracat 2009 yılında başladı. Ancak diğer devlet kurumlarında olduğu gibi TSE’de de çöreklenmiş pralelcl bir kadro sosyal ortamda menfi propaganda silahı ile bu etkinliğimizi, ülkenin zararına olduğuna bakmadan, engellemeye çalışıyordu. Baktılar birtürlü GİMDES pes etmiyor, kendini ustaca gizleyen bu çete, hamisi olan TSE başkanının imzası ile GİMDES mahkemeye davet edildi.

 

TSE avukatı, mahkeme hakimi, savcısı, İTÜ de çöreklenmiş bilirkişisi ile tam takım bir kadro ile hukuk sistemi ni kan revan içinde katlederek GİMDES haksız rekabet suçlaması ile bir milyon Tl cezaya mahkum edildi. Bu mahkemenin hemen akabinde TSE’de büyükbir temizlik yapılarak çete çökertildi. Yeni yönetim çoğunluk temiz insanlardan oluştu. Eski başkan apar topar nasıl ayarlamışsa AK partiden milletvekili seçilerek icraatına devam ediyor. Mezkur çete, Devlet bünyesinden tasviye edileceklerini anlayınca da Güvenli Gıda Vakfı diye bir vakıf kurdular. TSE’deki çeteleri ile GİMDES’e yaptıkları kötülüklerden haberleri yokmuş gibi bu vakıf üst yönetimi , bu mahkumiyetin akabinde GİMDES’I ziyaret ederek işbirliği yapma cüretkârlığında bulunabildiler. Şimdi bu vakıf son olaylar sebebi ile kapatıldı. İlahi Adalet yerini buldu. Ben inanıyorum ki bu çeteninin zülmüne uğramış , mağdur duruma düşmüş kurumların da mağduriyetleri en kısa zamanda giderilecektir.

http://www.gimdes.org/paralelci-cete-uc-yil-once-gimdes-icin-de-bir-darbe-tesebbusunde-bulunmustu.html#more-8372 

Risale-i Nur Araştırma Merkezi

Yozgatnur

0
0
0
Yorum Yaz

Fotoğraf |  görsel 1